Finał Licealiada - Poznań 20142014-10-23
17 października na stadionie poznańskiej Olimpii zebrali się najlepsi lekkoatleci ziemi wielkopolskiej, aby zmierzyć się w finale licealiady, na zawody pojechała liczna grupa naszych uczniów. Wielu z szansami medalowymi potwierdziło swoją wysoką formę, nasi zawodnicy zdobyli łącznie 5 krążków. Mateusz Kaczmarek i Aneta Konieczek triumfowali na dystansie 1500m, Dominik Jurga w bardzo wyrównanym konkursie skoku wzwyż również dorzucił złoto. Natomiast Iwona Werner i Nikodem Dworczak zdobyli srebrne medale kolejno na dystansie 800m i 3000m. Warto wspomnieć, że bardzo bliscy medalu byli Piotr Mikołajczak, który zajął 4 lokatę na 1500m, Sebastian Olszewski, również 4 w biegu na 3000m i Maciej Żołnowski, który linię mety przekroczył z piątym czasem na dystansie dwóch okrążeń. Nasz ZSRiT wypadł bardzo dobrze w klasyfikacji drużynowej, chłopcy zajęli wysokie drugie miejsce, natomiast dziewczyny równie dobre piąte.(poniżej tabela z wynikami). Sklasyfikowanych zostało ponad 90 szkół w każdej z kategorii. Wszystkim bardzo gratulujemy występów i wysokich wyników.