Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 nasza klasa uczciła apelem okolicznościowym zainaugurowanym przez Dyrektora szkoły uroczystym przemówieniem. Następnie odbyła się krótka część artystyczna.
2014-10-23

Finał Licealiada - Poznań 2014

17 października na stadionie poznańskiej Olimpii zebrali się najlepsi lekkoatleci ziemi wielkopolskiej, aby zmierzyć się w finale licealiady, na zawody pojechała liczna grupa naszych uczniów. Wielu z szansami medalowymi potwierdziło swoją wysoką formę, nasi zawodnicy zdobyli łącznie 5 krążków.
2014-10-23

Licealiada 2014 w Lekkiej Atletyce

Pierwszymi zawodami inaugurującymi nowy rok szkolny są Mistrzostwa Rejonów w Lekkiej Atletyce. Nasz ZSRiT należy do rejonu Leszczyńskiego i to w Wolsztynie na nowym obiekcie odbyły się ów zawody. Nie mogło zabraknąć na nich naszym reprezentantów. Dwójka naszych biegaczy wystartowała na dystansie 1500m i bez większych problemów zapewniła sobie awans do zawodów wojewódzkich.
2014-10-23

O włos od medalu!

Dnia 2 października br. Na Lądowisku w Powodowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wolsztyńskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W zawodach udział wzięły dwie nasze drużyny, żeńska i męska, w której skład wchodzili m.in. Marta Kokornaczyk, Jagoda Janusz, Mateusz Kaczmarek i Piotr Mikołajczak. Dziewczęta nieznacznie uległy LO z Wolsztyna, natomiast chłopcy ze sporą przewagą triumfowali nad Wolsztyńskim Liceum i Zespołem Szkół Zawodowych i uzyskali awans do finałów wojewódzkich.

2014-03-18

Mistrzostwa Polski LZS w Biegach Przełajowych 15 marca 2014r.

Tydzień na trening, ostatnie szlify formy aby znowu powrócić do malowniczego Żerkowa. Ranga zawodów wzrosła i swoim zasięgiem objęła cały kraj. Mateusz i Piotr, bo to oni reprezentują naszą klasę poza szkołą podczas zmagań lekkoatletycznych przyczynili się do zdobycia czwartego miejsca w kraju przez WMLKS „NADODRZE” w klasyfikacji drużynowej.
2014-03-18

Rozpoczęcie sezonu 2014

Dnia 7 marca br. Odbyły się pierwsze zawody sportowe, w których udział brali przedstawicieli naszej klasy. Tym razem Mistrzostwa Okręgu w biegach przełajowych (ranga wojewódzka) odbyły się w Żerkowie. Nasi biegacze rywalizowali na dość ciężkiej trasie na dystansie 4000m w kategorii juniorskiej (95-96 r. ur.).
2014-03-11

Poetycki talent w II TŻ

Nasz kolega Filip Korzeniowski reprezentował naszą szkołę w poetyckim konkursie „Myśli Nieuczesanych”.Choć jego wiersz nie został nagrodzony jesteśmy z niego bardzo dumni.

2014-01-11

Wigilia klasowa

Dnia 20 grudnia 2013 roku w naszej szkole odbył się konkurs kolęd i pastorałek, w którym nasza klasa zdobyła II miejsce.Wykonaliśmy kolędę pt.: „Gdy się Chrystus rodzi ”w wersji REGGAE. Został również  rozstrzygnięty  konkurs na NAJŁADNIEJSZY STROIK BOŻONARODZENIOWY, w którym Monika Szpoper zajęła II miejsce, oraz przyznano wyróżnienie Katarzynie Kaczmarek
2013-12-11

Światowy Dzień AIDS

W ramach działań promujących 1 grudnia, jako Światowy Dzień AIDS przeprowadzono w naszej szkole Olimpiadę Wiedzy o HIV i zagrożeniach AIDS wśród uczniów klas II .Naszą klasę reprezentowali:
2013-12-11

Zawody w unihokeja

Dnia 05.11.2013 odbyły się międzyszkolne zawody w unihokeja. Trenerem drużyny dziewcząt i chłopców z naszej szkoły był pan prof. Cezary Wach. Rozgrywki odbywały się w Kębłowie między 3 drużynami: ZSZ Wolsztyn, ZSO Wolsztyn i ZSRiT Powodowo. Gra były bardzo zacięta, zawodnicy  walczyli  do końca, ale ostatecznie wygrali ZSZ Wolsztyn, II miejsce zajęli ZSO Wolsztyn a III ZSRiT Powodowo.