TECHNIK MECHANIZACJI ROLNICTWA I AGROTRONIKI
TECHNIK SPEDYTOR
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU
TECHNIK HOTELARSTWA
TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH
TECHNIK WETERYNARII
TECHNIK AWIONIK
Aktualności
Kolędowanie w ZSRiT
2017-12-22
Kolędy wyrosły ze starochrześcijańskich pieśni o narodzeniu Jezusa, niektóre przypominają hymny kościelne, proste przyśpiewki, jeszcze inne czułe kołysanki. Kolędowanie niesie z sobą rzewność, tęsknotę i czułość, wzruszenie i radość. 22 grudnia spotkaliśmy się w świetlicy internatu, aby wspólnie przywołać nastrój świąt Bożego Narodzenia - kolędować i dzielić się dobrymi słowami.
Młodzież z klas 1 TS, 1 TŻ, 2 TA , 2 TS, 2 TH, 2 TŻ, 3 TŻ i 3 TH pod kierunkiem katechetki, Anny Okupskiej, przygotowała program artystyczny złożony z kolęd i piosenek świątecznych. Wysłuchaliśmy wzruszających jak i dynamicznych utworów. Młodzież przybliżyła też genezę tradycji świątecznych takich jak kolędowanie, wręczanie prezentów czy jasełka. Entuzjazm wzbudziło wykonanie kolędy przez nauczycieli. Radosny nastrój udzielił się wszystkim - zadziałała magia nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia!
Spotkanie stało się też okazją, by podsumować akcje charytatywne, w których brała udział nasza młodzież. Pani pedagog ze wzruszeniem dziękowała wszystkim, którzy postanowili otworzyć serca i zgromadzili fundusze na pomoc dla Madzi i Niny z Belęcina. Pan Dyrektor złożył wszystkim serdeczne życzenia, chwalił młodzież za osiągnięcia sportowe i dziękował za zaangażowanie w organizację i przeprowadzenie kiermaszu świątecznego. Pani Krystyna Lisiecka podsumowała konkurs "O dyrektorskie pióro", który miał na celu propagowanie sztuki pięknego pisania. Panie Agnieszka Sroka i Dagmara Krawczyk nagrodziły zwycięzców konkursu na wykonanie świątecznego menu. Nasza anglistka, pani Katarzyna Wawrzyńska, nagrodzona została oklaskami - zdobyła III miejsce w plebiscycie Nauczyciel Roku. Pani Karolina Nagalska natomiast podsumowała wyniki grudniowej edycji projektu Eko-Klasa.
Po tym miłym spotkaniu klasy wraz z wychowawcami uczestniczyły w tradycyjnych spotkaniach opłatkowych.

Anna Okupska

<- powrót
 liczba odwiedzin: 2438276      online: 1