TECHNIK MECHANIZACJI ROLNICTWA I AGROTRONIKI
TECHNIK SPEDYTOR
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU
TECHNIK HOTELARSTWA
TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH
TECHNIK WETERYNARII
TECHNIK AWIONIK
Aktualności
Niezwykłe spotkanie z Gabrielem Fleszarem
2017-10-27
24 października b.r. w świetlicy szkolnej z udziałem uczniów klas III i IV odbyła się niezwykle interesująca lekcja wychowawcza pod hasłem: "Wolności oddać nie umiem". Zajęcia zostały przeprowadzone przez Gabriela Fleszara, który zasłynął na scenie muzycznej pod koniec lat dziewięćdziesiątych, zagrał też główną rolę w filmie Bogusława Lindy ,,Sezon na leszcza”. Popularny artysta przybył do naszej szkoły na zaproszenie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim w Wolsztynie.
Przy gitarowych brzmieniach znanych przebojów młodzież mogła wysłuchać niezwykle ciekawego przekazu dotyczącego wszelkiego rodzaju uzależnień. Fleszar „przedstawił się” swoim najpopularniejszym utworem ,,Kroplą deszczu’’, opowiedział o sobie i swojej artystycznej drodze, od grania na ulicy po kontrakt z firmą fonograficzną. 
Nawiązując do słów piosenki zespołu "Chłopców z Placu Broni"- „Kocham wolność”, muzyk mówił o uzależnieniach, które doprowadzają szczególnie młodych ludzi do ograniczenia ich wolności, nie tylko w aspekcie prawnym, ale przede wszystkim wolności podejmowania słusznych, samodzielnych decyzji życiowych. Opowiedział kilka autentycznych historii o ludziach uzależnionych od alkoholu, nikotyny, narkotyków, które dotyczyły jego znajomych. Odniósł się także do własnej słabości - nałogu palenia, z którym walczy już od wielu lat. W swoich rozważaniach poruszył też problem dopalaczy i depresji. Przestrzegał przed podejmowaniem niewłaściwych decyzji oraz zachęcał zebranych do życia zgodnego z własnymi dewizami.  Podkreślał, jak ważny jest właściwy stosunek do otaczającego nas świata i określenie systemu wartości w kształtowaniu własnej osobowości. Apelował, by nie ulegać fałszywemu poczuciu „dorosłości” – gdyż dorosły jest ten, kto mówi „nie” nałogom, które pozbawiają człowieka godności, honoru, przyjaciół i zdrowia i tego co jest najważniejsze - życia.
To spotkanie było prawdziwym świadectwem i jedną z najciekawszych, niezwykłych lekcji w ramach realizacji programu profilaktyki uzależnień w naszej szkole.

                                                                                                                          Karolina Nagalska

<- powrót
 liczba odwiedzin: 2438355      online: 2