TECHNIK MECHANIZACJI ROLNICTWA I AGROTRONIKI
TECHNIK SPEDYTOR
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU
TECHNIK HOTELARSTWA
TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH
TECHNIK WETERYNARII
TECHNIK AWIONIK
Aktualności
Nasza wspólna paczka dla Madzi i Niny
2017-12-21
   Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, to magiczny czas kiedy obdarowujemy się upominkami, pamiętamy o naszych bliskich, ale też nie zapominamy o Tych, którzy potrzebują naszej pomocy. W tym roku, jako społeczność szkolna, postanowiliśmy zrobić gwiazdkowy prezent dla Madzi i Niny, dziewczynek z Belęcina, które chorują na miastenię, czyli zwiotczenie mięśni. Oczywiście nie zapominamy o dziewczynkach przez cały rok szkolny, bo zbieramy dla nich plastikowe nakrętki, ale tym razem chcieliśmy obdarować je świątecznie. 
   W dniach 27 listopada – 11 grudnia 2017r. na terenie Zespołu Szkół Rolniczych i Technicznych w Powodowie odbyła się zbiórka pieniędzy dla Madzi i Niny. Darczyńcami byli uczniowie,  nauczyciele i pracownicy szkoły. Udział poszczególnych osób i klas był dobrowolny.
   Akcja na terenie szkoły przeprowadzona została pod patronatem Samorządu Uczniowskiego i pedagoga szkolnego. Dzięki hojności wszystkich udało się zebrać pieniądze w kwocie 1415,00 zł.  Ilość zebranych pieniędzy zaskoczyła nas jak zwykle. Już kolejny raz mogliśmy się przekonać, jak wielkie serca mają nasi uczniowie i wszyscy pracownicy szkoły.
   Skontaktowaliśmy się z rodzicami dziewczynek, którzy bardzo się ucieszyli i poinformowali nas, że bardzo potrzebne i niezbędne do codziennej pielęgnacji dziewczynek są pieluszki jednorazowe oraz chusteczki higieniczne. Zakupiliśmy więc 7 paczek pieluch i dwa kartony chusteczek higienicznych. Za pozostałe pieniądze zakupiliśmy BONY PODARUNKOWE do sklepu ROSSMANN (za łączną kwotę 970,oo złotych). Nie zapomnieliśmy też o kartce świątecznej i opłatku.
   Dnia 20 grudnia br. wraz z uczniami: Nikodemem Brzezińskim (przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego) i Witkiem Czepiżakiem, pojechaliśmy wręczyć nasze prezenty. Państwo Adamczakowie wraz z córeczkami już na nas czekali. Było to spotkanie pełne wzruszeń i radości. Dziękowała nam także Madzia, która jak się okazało potrafi mówić.
   Rodzice Madzi i Niny serdecznie dziękują całej społeczności szkolnej, za okazaną pomoc i pamięć, za dobro oraz wsparcie. 

  

 Dziękuję wszystkim klasom i ich wychowawcom, pracownikom szkoły, nauczycielom. Wszystkim, którzy potrafią otworzyć swoje serca dla innych potrzebujących. Dyrekcji dziękuję za możliwość przeprowadzenia akcji oraz jej wspieranie  – Maria Wróblewska – pedagog szkolny.

<- powrót
 liczba odwiedzin: 2480445      online: 2