TECHNIK MECHANIZACJI ROLNICTWA I AGROTRONIKI
TECHNIK SPEDYTOR
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU
TECHNIK HOTELARSTWA
TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH
TECHNIK WETERYNARII
TECHNIK AWIONIK
Aktualności
Nowa cenna pomoc dydaktyczna
2018-01-10
W ramach realizowanego przez Zespół Szkół Rolniczych i Technicznych w Powodowie  projektu pn.: „Podniesienie jakości kształcenia poprzez nowoczesną edukację zawodową w Powodowie”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki otrzymali cenną pomoc dydaktyczną w postaci ciągnika rolniczego wyposażonego w system nawigacji.
Ciągnik rolniczy Claas Atos 220 razem z systemem jazdy automatycznej GPS PILOT FLEX wyposażonym w terminal S10, został zakupiony na wyposażenie pracowni zajęć praktycznych w mechanizacji rolnictwa. Przyszli agrotronicy będą dzięki temu mogli praktycznie nabywać i doskonalić swoje umiejętności w zakresie obsługi tzw. kierownicy elektronicznej z sygnałem korekcyjnym EGNOS/E-DIF, działającym z dokładnością do 15 cm. Opanowanie  tych umiejętności pozwoli uczniom na zdanie kwalifikacji M.46. „Eksploatacja systemów mechatronicznych w rolnictwie” i uzyskanie tytułu technika w zawodzie. 
Warto przypomnieć, że zdawalność egzaminów zawodowych w technikum mechanizacji rolnictwa w ZSRiT w Powodowie jest na bardzo wysokim poziomie i wynosi blisko 100%. 
Ewa Materna
<- powrót
 liczba odwiedzin: 2438309      online: 2